Як подолати безсоння

Безсоння — це порушення сну, зумовлене ослабленням гальмівного процесу в корі головного мозку. Наслідки безсоння можуть виявитися в порушенні пам'яті, уваги, швидкій утомлюваності. Крім того, тривалі проблеми зі сном можуть при­звести до інших проблем зі здоров’ям. Дотримання рекомендацій, наведених ниж­че, допоможе подолати безсоння і без ліків.

• «Зніміть» щоденні проблеми разом із одягом — «відпустіть» нав’язливі думки.
  • Слухайте перед сном класичну музику — це дієвий засіб від безсоння. Класична музика має терапевтичний ефект: нормалізує артеріальний тиск та пульс, знімає нервозність.
  • Виконуйте вправи з помірним фізичним навантаженням. Легка фізична втома сприяє швидкому засинанню. Однак важливо не перевтомитися.
  • Прогуляйтеся перед сном. М'язи отримають невелике, але достатнє навантаження, тро­хи підвищиться температура тіла. Коли вона почне знижуватися, з’явиться сонливість.
  • Не переїдайте. Вечеря має бути легкою. Це корисно для спокійного сну. Проте не лягайте спати голодними.
  • У другій половині дня не вживайте збуджувальних напоїв.
  • Прийміть ванну з морською сіллю або хвойним екстрактом — це розслабить. Після ванни одразу йдіть спати.
  • Виробіть у собі звичку лягати спати та вставати в той самий час кожен день. Це налагодить роботу внутрішнього годинника — ви не відчуватимете сонливості вдень і міцно спатимете вночі.
  • Лягайте спати тільки-но відчули сонливість.
  • Почитайте щось приємне перед сном. Це дасть змогу відволіктися від проблем та розслабитися.
  • Покладіть до ніг грілку чи пляшку з теплою водою.
  • Випийте перед сном теплий напій: склянку молока, води з медом або чаю із заспо­кійливих трав.
  • Виконайте спеціальні вправи глибокого дихання для розслаблення м’язів.
  • Засинайте на правому боці, ледь зігнувши коліна.
  • Припиніть хвилюватися з приводу безсоння. Організм знесилює не так безсоння, як хвилювання через нього. Міркування на кшталт «засну я сьогодні чи ні» заважа­ють розслабленню та можуть призвести до нервового виснаження.