Пам'ятка щодо організації партнерської взаємодії з дітьми

Очікування суспільства пов’язані сьогодні з формуванням життєздатної, гнучкої, свідомої, творчої людини. Розв’язання цих завдань неможливе без налагодження партнерської взаємодії з дитиною. Партнерська позиція дорослого сприяє розвитку у дитини активності, самостійності, надає їй сміливість та силу бути самою собою, викликає прагнення до досягнень, сприяє емоційному комфорту.

Пропонуємо Вам, шановні батьки, поради щодо організації партнерської взаємодії з дітьми:

• пам’ятайте, що авторитарний стиль спілкування не дає бажаних результатів;
  • долайте особистий авторитаризм та дивіться на світ очима дитини;
  • не принижуйте, не ображайте, не навішуйте «ярликів»;
  • уникайте категоричних оцінок, зауважень;
  • ніколи не змушуйте дітей виконувати будь – яку діяльність через силу;
  • ставтеся до своєї дитини, як до рівної;
  • приймайте дитину такою, якою вона є;
  • не порівнюйте дитину з іншими дітьми;
  • враховуйте нахили, інтереси та бажання дитини;
  • завжди виявляйте щиру зацікавленість у діяльності дитини та готовність надати їй емоційну підтримку;
  • звертайтеся до дитини з повагою, частіше усміхайтеся, підбадьорюйте її;
  • вірте у своїх дітей та в самих себе, у свою здатність перетворювати життя, вносити конструктивні зміни. Адже песимізм у вихованні перекреслює очікування радісного майбутнього, тоді як діяльнісний оптимізм надихає, пробуджує сили.