Торгівля людьми

Торгівля людьми - актуальна проблема сьогодення у нашій країні. Усе більше людей потрапляє на гачок работоргівців.

Торгівля дітьми – це комплексна проблема. Потрапивши в ситуацію торгівлі дітьми, дитина постає перед загрозою фізичного, психологічного та сексуального насильства, побиття, зґвалтування, примусової проституції, підневільної важкої праці, у тому числі в шкідливих умовах, нелегальної трансплантації органів, примусового жебрацтва тощо.

Торгівля дітьми значною мірою руйнує права дитини на насолоду дитинством та ведення повноцінного корисного та достойного життя. Ці явища можуть призвести до серйозних негативних наслідків у фізичному, психологічному, духовному, моральному та соціальному розвитку дітей, які потім можуть зберігатися протягом усього життя, інколи навіть загрожуючи йому.

ЯК УНИКНУТИ ЦІЄЇ ЖАХЛИВОЇ ПРОБЛЕМИ?

Ø Батьки повинні повсякчас тримати контакт зі своєю дитиною, цікавитися її життям, знати чим захоплюється дитина, чи не має сумнівних знайомих (навіть із близького оточення), які можуть завербувати її на таку нелегальну працю.

Ø Обов’язково проводьте бесіди з дитиною, згідно віку дитини, щодо запобігання торгівлі людьми, поясніть наслідки цієї проблеми, роз’ясніть дитині правила поводження з незнайомцями.

Ø Учіть дитину оберігати свої права, не забувати про власну гідність (інформація відповідно до віку дитини).

Ø Якщо ви вирішили знайти роботу за кордоном, обов’язково проконсультуйтеся із фахівцями, представниками організацій, які займаються боротьбою з торгівлею людьми. Це може бути Міжнародна організація з міграції, Міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда - Україна” або Міжнародна організація праці.

Люди з болем у серці залишають домівки та їдуть за кордон, щоб мати змогу прогодувати родину, вивчити дитину чи придбати власне житло, тому що рідна держава, на превеликий жаль, не здатна забезпечити їх достатньою роботою. Головна проблема, що ті, хто залишилися вдома, - це діти, які дуже часто залишаються наодинці з собою, і не зважаючи на бабусь та дідусів, почуваються покинутими та самотніми.

Та іноді виявляються і позитивні зміни. Діти стають самостійними, відповідальнішими, більш цінують і поважають батьків, але це більшою мірою стосується дітей не дошкільного віку. Та все одно передбачити ситуацію неможливо.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

♦ Якщо від'їзд все ж таки неминучий, прийміть рішення про від'їзд разом із дитиною. Це допоможе їй усвідомити, що ви їдете через необхідність та заради її майбутнього.

♦ Підготуйте дитину психологічно до вашого від'їзду, щоб їй не здавалося, що ви її кидаєте.

♦ Проінформуйте заздалегідь близьких та родичів про від'їзд, щоб забезпечити належний догляд за дитиною.

♦ Переконайтесь, що під час вашої відсутності умови проживання та харчування будуть задовільними.

♦ Регулярно підтримуйте зв'язок із дитиною. Домовтеся про дні, коли ви телефонуватимете і дотримуйтесь визначених термінів.

♦ Повідомте педагогові про вашу тимчасову відсутність, а також повідомте їм свій контактний телефон.