Молодість - це стан душі

Хто скаже, коли закінчується молодість? У кожного своя межа. Часто зустрічаються люди, що уміють зберігати до старості юнацьку енергію і свіжість сприйняття життя. Але буває, що порівняно молода людина ніби притиснута тягарем прожитих років. Тому хронологічний вік виявляється для людини не таким важливим, як вік душі або психологічний.

Біологічна старість наступає у момент, коли ви їй дозволите. Швидкість реакції, гладкість шкіри, тонус м’язів, рухливість суглобів - тільки від вас залежить, володієте ви всім цим чи все кудись ділось. І не має значення, двадцять вам чи п'ятдесят. Насправді всі ці числа - умовність, лише етапи дорослішання в хронологічному порядку. Єдине про що вони говорять -це скільки разів ви з планетою Земля обернулися навколо Сонця. Набагато важливішим є вік біологічний і психологічний.

Правда кожен наш вік пов'язаний один з одним. Біологічний показує, у якому стані наш організм, психологічний визначає, ким і як ви себе відчуваєте. І лише дата народження в паспорті примушує вас тверезо дивитися на світ, оцінити минулі роки і скласти плани на майбутнє. Але лише у кожної четвертої людини психологічний вік відповідає кількості прожитих років. Доречі, це співвідношення можна легко змінити.

Колись психологи поставили експеримент. Зібрали в заміському будинку пенсіонерів і влаштували так, ніби час повернув назад. Все, від газет до музики, відтворювало обстановку 20-річної давнини.

Учасників експерименту фотографували і ці фото потім показували людям, які не знали про дослідження.

Практично всі сторонні спостерігачі плуталися в хронології і казали, що на пізніх знімках зображені більш молоді люди, а в самих «піддослідних» покращився зір, слух і пам'ять, зросла м'язова енергія. Так що, скорочуючи психологічний вік, можна реально зменшити біологічний.

Спеціалісти стверджують, що «силою думки» реально розгладити невеликі зморшки і взагалі примусити вас помолодшати.

Багато людей у стресових ситуаціях «скочуються» до того віку, в якому почували себе найбільш комфортно. Та це не «психологічна молодість», а інфантилізм. І лише психологічно зрілі люди сприймають світ таким, яким він є, змінюючись у відповідності до його вимог. Недаремно вишукана баронеса Надін де Ротшильд закликає у молодості робити все, щоб зморшки не з'явилися, а коли вони є -радіти новому іміджу.

Дотримуйтесь цієї поради, і настрій завжди буде гарним, а психологічний вік - менший за паспортний. І як бачите, досягти, щоб тіло і душа перебували в гармонії, а життя забарвлювалося у приємні рожеві тони - завдання абсолютно реальне!

Тому бажаємо всім тривалої душевної і фізичної молодості!