Як запобігти травмуванню дитини

Діти часто травмуються або можуть завдати тілесних ушкоджень одне одному під час гри. Травмування може спричинити як поведінка самої дитини або її одно­літків, так і необачність дорослих. Тому найважливіше завдання батьків — створи­ти відповідне середовище для безпечної гри дітей, аби запобігти їх травмуванню.

  • Пильно наглядайте за дитиною поблизу дороги, відкритих водойм, на спортив­ному чи ігровому майданчиках. Контролюйте її поведінку й умови гри.
  • Подбайте про зручний одяг і взуття дитини, яке має відповідати погодним умо­вам. Дитині має бути зручно рухатися під час їзди на велосипеді й роликах тощо.
  • Стежте за грою дитини з низьким рівнем сенсомоторного розвитку. Що молод­ша дитина, то нижчий у неї рівень сенсомоторного розвитку. Якщо дитина не вміє досконало володіти своїм тілом, то координація її рухів порушується. А відтак травмуватися вона може навіть під час простої гри.
  • Поінформуйте дитину про наслідки її можливих дій. Коли дошкільник іде на ігровий майданчик або до парку розваг, розкажіть йому про безпечне пово­дження з ігровим обладнанням. Для її безпеки дитині важливо знати, які каруселі небезпечні та як потрібно поводити себе з ними.
  • Поясніть дитині, що не можна нехтувати власною безпекою, аби вразити друзів чи досягти найкращого результату в певному змаганні. Часто така рішучість може призвести до негативних наслідків.
  • Ознайомте дитину з правилами дорожнього руху. Дитина повинна знати, як правильно переходити вулицю на пішохідному переході або переході, де є світ­лофор. Переходити вулицю вона має тільки під наглядом дорослих.
  • Навчіть дитину правил пожежної безпеки. Навіть якщо сірники, запальнички та інші вогненебезпечні предмети знаходяться в недосяжному для дитини місці, вона має знати, що бавитися з ними не можна.