Запобіжні заходи в період активації кліщів

  • Відвідуючи місця, де можуть бути кліщі (парки, ліси, зони біля водойм), слід над­ягати світлий, однотонний одяг, який щільно прилягає до тіла. Наприклад, сороч­ку з глухим комірцем і довгими рукавами, які закінчуються манжетами, брюки, го­ловний убір. Такий одяг дасть змогу легко та вчасно помітити кліщів.
  • Під час тривалої прогулянки слід оглядати себе та дітей кожні дві години. Помі­тивши кліщів, необхідно обов’язково зняти їх з одягу.
  • Ідучи лісом, слід триматися середини стежки, оминати чагарники та високу тра­ву. Зупинившись для відпочинку чи нічного сну на природі, варто очистити місце привалу від сухої трави та гілок.
  • Повернувшись додому, слід одразу оглянути одяг і тіло дитини, особливо вкри­ті волоссям ділянки. Не можна залишати одяг з прогулянки біля ліжка чи спати в ньому. Його варто випрати та випрасувати.
  • Нещепленим особам не варто виїжджати в ті райони України, де протягом трива­лого часу спостерігають захворюваність на кліщовий енцефаліт: Автономна Республіка Крим (Сімферопольський, Судацький, Білогірський, Бахчисарайський, Алуштинський, Кіровський, Красногвардійський райони, Велика Ялта, смт Ласпі Севастопольського району); Волинська область (Ратнівський, Рожищівський, Ковельський, Ківерцівський, Старовижівський, Камінь-Каширський райони, м. Луцьк, м. Ковель]; Львівська область (Яворівський район); Одеська область (м. Балта).
  • Якщо ж поїздку сплановано, варто пройти інструктаж щодо методів особистої профілактики, придбати репеленти — засоби, що використовують для відлякуван­ня комах та кліщів. А у разі проживання в зазначених районах слід зробити відпо­відні щеплення.
  • Якщо після прогулянок на природі, виїздів до сільської місцевості у дитини спо­стерігаються лихоманка, виражена інтоксикація, порушення стану притомності, судоми, слід негайно звернутися до лікаря та провести аналізи на кліщовий енцефаліт.