Пам'ятка для батьків "Як підготувати дитину до дитячого садка"

1. Здається дивним, але підготовку до ди­тячого садка треба розпочинати задовго до народження дитини, намагатися, щоб вагітність у мами протікала без різних несприятливих факторів анамнезу.

2. Після народження дитини намагатися мінімально зменшити кількість всіх неспри­ятливих факторів анамнезу, які виникли після пологів.

3. Розкажіть дитині, що таке дитячий садок.

4. У розмовах з радістю нагадайте дитині про те, що восени вона зможе ходити в дитячий са­док. Розповідайте про це рідним і знайомим у її присутності. І мине небагато часу, як ваш малюк буде з гордістю говорити про це сам.

5. Детально розкажіть дитині про режим до­шкільного закладу, що, як і в якій послідовності вона буде там робити. Чим детальнішою буде Ваша розповідь, тим спокійніший і впевненіший буде ваш малюк. У дитячому садку дітей лякає невідомість. Коли вони бачать, що все прохо­дить так, як було обіцяно, — вони почуваються впевнено.

6. Розкажіть про труднощі, які можуть ви­никнути в дитини в садочку. Повідомте, до кого можна звернутися по допомогу і як це зробити.

7. Навчіть дитину знайомитися з іншими ді­тьми, звертатися до них на ім'я, просити, а не забирати іграшки, пропонувати їх дітям.

8. Нехай дитина самостійно вибере собі улю­блену іграшку, з якою вона зможе відвідувати дитячий садочок, — разом веселіше.

9. Існують різні думки стосовно того, чи має бути мати поруч з малюком в дитячому садку. Зда­валося б, що тут поганого? Усі задоволені, малюк не плаче, мама спокійна. Але так болісне розлу­чення тільки відтягується. Та й інші діти не зро­зуміють — а де ж в такому випадку їхня мама?

10. Разом з дитиною оберіть систему про­щальних знаків — так їй буде простіше Вас від­пустити. Наприклад: поцілунок в одну щічку, іншу, помахати ручкою.

11. Пам'ятайте, що на звикання до садочка малюкові може знадобитися до півроку, тому ретельно сплануйте свої плани, можливості, сили. Краще в цей період «підлаштуватися» під особливості адаптації малюка.

12. Дитина дуже добре відчуває, коли батьки сумніваються в доцільності виховання садка. Хитрий малюк найменші Ваші сумніви зуміє використати для того, щоб залишитися вдома. Швидше й краще звикають діти, для батьків яких дитячий садок є єдиною можливістю.

13. Дитина звикне до садочка швидше, якщо вибудує свої відносини з якомога більшою кіль­кістю дітей і дорослих. Допоможіть їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей на ім'я, запитуйте вдома про нових друзів. Заохочуйте вашого малюка зверта­тися по допомогу й підтримку до нових людей.

14. Будьте доброзичливими й терпимими до інших. Пояснюйте ситуацію, яка вас турбує, м'яко або через спеціалістів.

15. У присутності дитини уникайте критич­них зауважень на адресу дитячого садка і його працівників. Ніколи не залякуйте дитину дитя­чим садком!!!

16. У період адаптації емоційно підтримуйте малюка. Частіше обіймайте й цілуйте.