Дистанційне навчання дошкільнят

Шановні батьки!

На період карантину у нашому садочку організовано освітній процес у дистанційному режимі. Запрошуємо всіх приєднатися до дистанційного навчання, де ви зможете ознайомитися з рекомендаціями, порадами, побачити елементи освітньої діяльності з дітьми та ін. Завдання для дошкільників будуть розміщені на сайті закладу та у групах Viber. Детальну інформацію щодо їх виконання можна отримати у вихователів групи, яку відвідує дитина.

Дякуємо за увагу, бажаємо всім здоров'я!


Що робити з дітьми під час карантину: ресурси і поради

Дуже часто питають про те, як це - сидіти під час карантину вдома з дітьми. Адже карантин під час короновірусу - це не просто сидіння вдома.

Дуже важливо розуміти, як саме організувати простір і час дітей вдома. Саме тому ми пропонуємо вам ресурси, які допоможуть дітям з цікавістю провести час, а, вам, батькам, допоможуть знайти відповіді на всі запитання, зробивши життя цікавим і пізнавальним!


1. "Весела абетка".

Сайт призначений для дошкільнят, їх батьків, а також вихователів дошкільних навчальних закладів. Тут можна знайти багато корисної інформації по вихованню та навчанню дітей від народження і до 7 років, літературу та ігри для дітей, і просто цікаву та корисну інформацію. abetka.ukrlife.org/

2. "ПДР для детей".

Цей розділ для дітей допоможе батькам в легкій віршованій формі навчити малюків правилам дорожнього руху, пояснити дітям, що таке світлофор, пішохідний перехід, зебра і як потрібно поводитися на дорозі. https://little.com.ua/pdd/

3. Проект "З любов'ю до дітей".

Розвиваючі уроки для дітей. За допомогою анімації сучасні діти відкривають для себе чарівний світ.… https://www.youtube.com/user/SonechkoProject

4. Сайт "Петрик".

Українські казки для дітей - автори Іван Франко,Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших. https://mala.storinka.org/українські-казки-для-дітей.html

5. Ukraine WOW

Інтерактивна виставка-подорож по Україні та з Україною у компанії. https://ukrainewow.com

Джерело: сайт ДНЗ №24 "Ластівка" м.Мелітополь

Дякуємо колегам!


Як організувати дозвілля дитини під час карантину

(консультація для батьків)

Зараз у нас триває карантин. Зачинені всі освітні заклади і, як наслідок, батьки вимушені теж залишатися вдома. Як же батькам організувати день, щоб діти мали можливість і розважатися, і розвиватися? Дитині дошкільного віку, на відміну від школяра, потрібно допомогти організувати власну діяльність.

Насамперед дорослі мають організувати свій день так, щоб якнайменше змінити розпорядок дня дитини від розпорядку дня в дитячому закладі. Адже карантин закінчиться, і діти повернуться до звичного розміреного життя садочка. І краще, щоб малюку не прийшлося занову до нього привчатися. Батькам потрібно розуміти, що змінилося тільки місце перебування більшої частини дня дитини, а її діяльність повинна і надалі бути такою, як і була( по можливості) , або трішки змінена. Психологи радять написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

День повинен починатися з гігієнічних процедур, ранкової гімнастики, сніданку. Протягом дня батьки( або інші дорослі, які будуть знаходитися з дитиною вдома) повинні організувати навчальну, ігрову, самостійну діяльність дитини. Якщо це дитина старшого дошкільного віку, то вона більш самостійна і тому контролювати самостійну діяльність не обов’язково, а з малюкам молодшого дошкільного віку потрібна допомога. Навчальну діяльність можна організувати як до обіду, так і після денного сну (денний сон теж бажано не відміняти). Програму, за якою працюють в дитячому садочку можна знайти на сайті закладу або проконсультуватися з вихователями. В програмі чітко вказані вікові особливості відповідного віку та знання з кожної освітньої лінії, які повинна отримати дитина, відповідно до вікової категорії. Цим самим батьки можуть зорієнтуватися на те, що вже знає їхня дитина і чому її ще потрібно навчити. Так, це може бути складно, бо існують різні форми та методи роботи з дошкільнятами. Але не обов’язково в домашніх умовах дотримуватися всього цього. Головне - в доступній для дитини формі пояснити матеріал, дати змогу закріпити в практичних вправах (якщо це необхідно), бажано використовувати наочний матеріал, щоб дитина краще змогла зрозуміти те, що їй пояснюють. На практиці в садочках використовують дидактичний матеріал, роздатковий, відео та аудіо записи. В наш час інформаційних технологій зробити це нескладно. З підручного матеріалу можна виготовити наочність (матеріал для лічби, геометричні фігури, цифри, літери тощо).


Яку діяльність запропонувати дошкільнику протягом дня?


Ігрова

Гра завжди зацікавлює дитину. Ігрова діяльність сприяє розвитку в дитини навичок, умінь, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. У сюжетно-рольових іграх дитина відтворює та моделює прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання на прикладі ляльки чи іншої іграшки.

Трудова

У малят є бажання самостійно виконувати деякі трудові доручення — мити посуд, накривати на стіл, підмітати. Тому дитині слід давати посильні трудові доручення.

Художньо-продуктивна

Малювання, ліплення, аплікація, конструювання - це те, що , напевно, подобається робити дитини найбільше. У цих видах художньо-продуктивної діяльності малюк має змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності, незалежно від дорослого.

Важливо ще й те, що батьки повинні контролювати перебування дитини перед комп’ютером чи планшетом. Потрібно організувати перебування на свіжому повітрі.

Дитині корисно буде послухати казку, оповідання, вивчити вірш, переказати прочитаний твір. Це можна зробити за допомогою запитань, малюнків. Цікава форма роботи – складання казки, можливо її героями будуть нереальні фантастичні створіння і нехай дитина дає волю своїм фантазіям, а дорослий занотовує казку і складає в скарбничку ( можливо це не останній карантин вашої дитини і таких творів буде ще багато).

Зараз є багато цікавих настільних ігор, які розвивають логічне мислення, пам’ять,увагу – і це теж буде цікавим заняттям для дітей.

Ще одним цікавим заняттям для дитини буде дослідницька діяльність. Можна з дитиною провести досліди, ознайомитися з властивостями деяких матеріалів.

Можна організувати тематичні домашні вечірки або недільники (запросити двоє – троє друзів), підготувати сценарій, костюми, декорації, конкурси, призи.

Деякий час можна приділити перегляду мультфільмів та розвиваючих і пізнавальних відео на YouTube каналі.

Не ізолюйте дитину від суспільства. Підтримуйте контакт з друзями та близькими. Дитина може спілкуватися з друзями та близькими , яких ви не можете відвідати особисто, використовуйте відеочати.


Щоб ваших дітлахів не затягнули сумнівні місця всесвітньої павутинки – запропонуйте їм перелік сайтів та блогів перевірених і безпечних: для розваг, навчання та розвитку.


https://sashkaua.ucoz.ua/

«Вірші», «Казки» та «Оповідання»

ви маєте можливість почитати вірші, казки та оповідання для дітей різних авторів.


http://posnayko.com.ua/

Журнал "Пізнайко": вірші, казки, творчість.


https://www.solnet.ee/

Розвиваючі, навчальні ігри для самих маленьких та ще багато

цікавого і для батьків.

http://edugames.rozumniki.ua/

Навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого

шкільного віку з інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами, яскравими сюжетами та звуковим супроводом

https://childdevelop.com.ua/

Завдання на логічне мислення, підготовка руки до письма

тощо

http://detsky-mir.com/

Завдання для дітей різного віку, аудио книги, підготовка до

школи, творчість

http://www.raskraska.com/

Раскраски для детей - бесплатно распечатать, скачать,

раскрасить онлайн


http://chytanka.com.ua/

веб-проект “Читанка” – це дитяча публічна онлайн-бібліотека. У бібліотеці зібрані ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.


http://levko.info/

дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали про дитячі свята.


https://www.yanasmakula.com/uk/about/

блог про речі, які можна зробити власноруч: листівки, альбоми, скрапбукінг, декор, вишивки.


https://nosiki.at.ua/

Матеріали для раннього розвитку дітей, музичні альбоми дитячіх гуртів, та виконавців, мінуси, ноти, музичні сценарії до дитячих свят та ранків, матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), багато книжок, журналів для дітей, казки від сучасних письменників, загадки та віршики на будь-які теми (також англійською)


https://natalyagurkina.ucoz.ua/

Наталя Гуркіна – казки, загадки, вірші для дітей.


http://kazkar.info/

зібрані найкращі казки з усього світу : англійські, німецькі, французькі, індійські і наші рідні українські народні казки. Не забули ми й про казки великих казкарів, таких як Шарль Перро, брати Гримм, Олександр Пушкін та Леся Українка.


https://derevo-kazok.org/

на ресурсі зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати он-лайн, читати та навіть дивитись відео.


***

1. Дидактичні ігри “Який малюнок наступний”

https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/

2. Математика для дошкільнят.

https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

3.Скоромовки для дітей

https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/

4. Незвичні способи малювання

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

5. Вчимося читати по складах

https://www.youtube.com/watch?v=znorI0PNMCA&feature=youtu.be

6. Пори року та назви місяців розвиваючі мультфільми

https://www.youtube.com/watch?v=fbE5kmaCWOE&feature=youtu.be

7. Розвиваючі мультфільми для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=0DmKf3plNyc&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=RmErh04ndGs&fbclid=IwAR1VCPN173nRGF51ikyQ74Ym6Fw0flFTJqd_9QOdAyiFkHg5WLl9aJWtuS8&app=desktop

8. 350 обов’язкових завдань для дошкільника на карантині

http://www.happy-land.org/post/games-for-kids


Що можна зліпити з пластиліну?

Прочитавши цю статтю, Ви будете знати, як зробити з пластиліну будь-яку річ і які для цього використовуються способи і прийоми ліплення.

Перейдіть за посиланням: https://baby-center.com.ua/ua/igry/chto-mozhno-slepit-iz-plastilina


Шукаєте, як підготувати дитину до школи в умовах карантину?

З 24 квітня 2020 року для вас відкрито новий 0-й клас у

Віртуальній школі "Ранок".


У програмі майбутніх першокласників навчання грамоти, математика, розвиток мовлення та логічного мислення, музичне та образотворче мистецтво, рухливі та дидактичні ігри.


Долучайтеся до перегляду онлайн кожного понеділка, середи та п'ятниці о 9-30 або у запису в зручний час на YouTube на каналі Електронні книги "РАНОК": https://www.youtube.com/channel/UCeFZd8UVIhapGoVVcpN6HDQ


Чекаємо на Вас за посиланням: https://youtu.be/3IG-PUfEnz


Шановні батьки!

Благодійна організація «БФ «Щаслива лапа» пропонує Вам взяти участь у Всеукраїнському флешмобі, який буде корисним і цікавим для Вас та Ваших малюків!

До Вашої уваги відео фізкульт-хвилинки від пухнастих в соціальних мережах:

- фейсбук: https://www.facebook.com/HappyPawFund/videos/vb.392166157467017/241728880544021/?type=3&theater

- інстаграм: https://www.instagram.com/p/B_FFGbnni_q/

Тата й мами! Ви можете записати відео як ви з малечею повторюєте рухи чотирилапих. Після цього, за бажанням, поділитися даним відео на своїх сторінках в соціальних мережах і позначити сторінку @happypawfund у фейсбуці або @happypaw в інстаграмі.

Заздалегідь вдячні за Вашу активність !!!