Рекомендації щодо формування правильної постави

Широке використання засобів фізичної культури з метою профілактики або виправлення порушень постави ґрунтується на механізмах коригувальної дії фізичних вправ.

Так, при асиметричній поставі коригувальний ефект дають вправи на рухи, що виконуються симетричними групами м'язів. Такі вправи сприяють рівномірному розвитку сили м'язів спини.

При порушеннях постави у сагітальній площині (вид у профіль) слід застосовувати спеціальні вправи, а саме:

• при круглій спині або схильності до сутулості — напружені вигинання у грудній частині хребта;

• при крилоподібних лопатках —

- колові рухи руками назад;

- відведення рук назад;

- згинання рук до плечей;

- заведення рук за голову;

• при відвислому животі — вправи на зміцнення м'язів черевного преса —

- піднімання ніг лежачи на спині;

- «велосипед».

Під час виконання коригувальних вправ слід стежити за правильним диханням дітей.

Вправи для дітей з різними відхиленнями у поставі можна включати до комплексів фізкультурних вправ або виконувати окремо.